avagy hogyan tervezek én és mit tervezek a Megoldásműhelynél erre az évre
Elég sok időt töltöttem tavaly év végén és idén év elején azzal, hogy meghatározzam, mit is akarok én 2021-ben elérni a vállalkozásommal.
Részt vettem a Noé Bárkája mastermind csoporttal egész napos tervezésen, az ott megtalált célokat, főbb mérföldköveket aztán lebontottam a saját kis rendszeremben, amit a Clickup alkalmazásban vezetek, majd Szél Felíciával kicsit az egészet újragondoltam, átforgattam és persze mind ehhez hozzánéztem a nagyobb távlatban elérni kívánt víziómat, értékeimet, terveimet.
Végül elérkeztem odáig, hogy az egész túl sok, túl bonyolult lett, így meghagyva a Clickup-ban a részletes projektek, fejlesztések terveit, létrehoztam egy egyszerű excel táblát, ahol egy hónap egy oszlop és csak a főbb termékek, kampányok, fejlesztések kerültek bele.
Így hármas szinten tudom átgondolni, követni és majd frissíteni az idei évemet:
- vagy 5 fő célom
- vannak a főbb projektjeim hónapokra lebontva
- végül vannak a részletes feladatok
Mik ezek a célok, főbb projektek?
Megosztom veletek azért, hogy lássátok, milyenek a célok, mik lehtnek projektek. Másrészt azért, mert ezzel is adok magamnak egy kis kényszerítő erőt, hiszen, ha már publikáltam, akkor illene is megvalósítanom, vagy legalábbis beszámolnom róla, ha nem, az miért lesz.
A 5 fő célom tehát erre az évre
1. Vállalkozói csomagban templétek termék bevezetése
2. Vállalkozói csomag konzultáció, mentoring egymásra épülő szolgáltatások bevezetése
3. Elindulok az Én utamon ebook, videós tréning bevezetése
4. Havi egy vállalati tréning megvalósítása
5. A Káptalantóti házhoz kapcsolódó közösség építésének megkezdése
+1 amit le sem kell írnom és nem is konkrét cél, a tanulás, szakmai és emberi fejlődés, gondolkodásmódom, személyiségem fejlesztése
A főbb projektjeim, termékek, szolgáltatások, kampányok pedig hónapokra bontva
Január: évbeindító kihívás; felmérő konzultáció; hétzárás; tréningekre felkészülés
Február: tervező konzultáció kihívás, esetek; vállalkozói félelmek workshop; tréningek előkészítése, kapcsolatépítés
Március: sablon termékek és konzultáció; tréningek ajánlat, megvalósítás (innentől minden hónapban)
Április: projekt tervezés – haladás követés termék és workshop további segítő sablonok
Május: vállalkozó személyiség fejlesztése workshop, vállalkozó támogató workshop és konzultáció
Június: további támogató sablonok, konzultációk és vállalkozóknak szóló csomag/ mentoring bevezetése; féléves terv áttekintő, követő szolgáltatás/ workshop
Július: újabb sablonokok és konzultáció; pihenés támogatása, szabadság
Augusztus: csoport feltöltődést segítő program, szabadság, őszi bevezetések előkészítése
Szeptember: ha júniusban nem indul a mentoring, akkor ekkor, vagy újabb töltettel, vállalkozóknak szóló ebook, őszre tervező workshop
Október: vállalkozói fejlesztő csomag, workshop folytatás
November: vállalkozói kitartás, karácsonyi kampány előtti támogatás szolgáltatások
December: évértékelés, önreflexiót támogató eszközök
Látjátok, hogy kb. júniusig részletesebb, konkrétabb a terv, pont azért, mert a 2. félév még nagyon képlékeny (mi lesz a vírussal, korlátozásokkal, milyen lesz gazdasági helyzet). Ezt majd április – májusban fogom pontosítani és nektek is megosztani!
Hogy mennyire tervezem magamat a tervekhez tartani?
Azt vállaltam magammal szemben, hogy az év során – hacsak az élet nagyon mást nem hoz – az 5 fő célomhoz igyekszem ragaszkodni, míg a projekteket a gazdasági, piaci környezet és persze az ügyfeleim igényei alapján közepesen rugalmasan 1-2 hónapra előre módosíthatom, a részletes feladatokat teljesen rugalmasan kezelem.
Ez azt jelenti, hogy a részletes feladatokat úgy kezelem, mint egy keret. Adok nekik határidőt a legjobb tudásom szerint, de nem ragaszkodok tűzzel – vassal ahhoz, nem fogok haragudni magamra, ha egy feladatot csak két héttel később végzek el, vagy egyáltalán nem, ha már mást tartok fontosnak.
A lényeg, hogy követem, mit terveztem, az hogyan kapcsolódik a főbb céljaimhoz, projektjeimhez és ha tolom, vagy kiváltom, az hogyan befolyásolja a nagyobb képet.
Végül pár tipp, hogyan tervezd és kövesd a napjaidat, hogy csinálom én
Reggel döntsd el, mit fogsz csinálni aznap – a céljaiddal, terveiddel, és persze a naptáraddal összehangolva, a magán feladatok, találkozók figyelembe vételével!
Én ahogy fent írtam, átnézem a terveimet, de a napi feladataimat direkt külön tervezem meg minden reggel (esetleg előző nap).
Nap közben nézz rá a tervekre, kövesd, de ha jön ihlet, más lehetőség, eltérhetsz tőle, ettől ne érezz kudarcot, ha ez a Te döntésed volt.
A nap végén pedig nézz rá megint, mi teljesült – pipa, mert ez jó érzést okoz. Ami meg nem teljesült, de fontos, azt vidd tovább, vagy vizsgáld meg, kell-e még.
Hetente, havonta pedig fontos a csekkolás a nagyobb tervek haladásában, ha kell újratervezésében.
Tervezési és követési gyorstalpalónkat hallották😊
Viccet félretéve, ezek az alapok, ökölszabályok. Fogok még ezekről a témákról bővebben írni!
A fontos, tanulj meg tervezni, csináld is, kövesd is, DE! és ez egy nagyon nagy DE, ne olyan áron, hogy attól szorongsz, leblokkolsz és a végén semmit nem csinálsz, se tervet, se megvalósítást!
Találd meg, hogy neked mi válik be, milyen szisztéma, milyen részletesség, papír alapú tervezés, vagy alkalmazás.
Ha nem boldogulsz vele, kérdezz itt, a csoportban és persze jöhetsz hozzám konzultációra is ebben a témában is!
Egy válasz